15 Veiling- en biedtips voor beginners

Zorg ervoor dat u uw aankopen naar uw voertuig brengt of beveilig ze op een andere manier als de veiling
Zorg ervoor dat u uw aankopen naar uw voertuig brengt of beveilig ze op een andere manier als de veiling onmiddellijke betaling en bezit vereist.

Voor verzamelaars en koopjesjagers gaat er niets boven de opwinding van een live veiling. Veilingen zijn in gelijke mate sport en winkelen. Ze zijn ook de belangrijkste bronnen voor meubels, kunstwerken en accessoires. Leren bieden op een veiling is slechts één stap. Als u op zoek bent naar beginner veiling tips, leest u deze do's en don'ts voor u bieden.

10 tips voor wat je kunt doen tijdens een live veiling

  1. Woon de preview bij. U moet de preview bijwonen om de goederen te inspecteren, zelfs als u foto's in een veilingcatalogus hebt gezien. Zorg ervoor dat het mogelijk is (en niet teveel kost) om beschadigde onderdelen te repareren. Noteer de partijnummers en de inhoud van de dozen als u van plan bent hierop te bieden.
  2. Stel een maximum in dat u bereid bent te besteden. Stel uw limiet in voor elk interessant item en houd u eraan. Het is maar al te gemakkelijk om verstrikt te raken in veilingkoorts en veel meer te bieden dan u van plan was. Als je twijfelt aan je wilskracht, ga dan met een vriend of vriendin naar de kerk, zodat je elkaar verantwoordelijk kunt houden.
  3. Controleer de betalingsvoorwaarden vóór de dag van de veiling. Zorg ervoor dat het veilinghuis cheques of creditcards accepteert als u op deze manier van plan bent te betalen. Vraag ook naar aanbetalingen en extra kosten. Bij sommige veilingen moet u een borg betalen wanneer u zich registreert om te bieden. Sommige voegen ook een koperspremie toe aan de hamerprijs, wat uw winnende bod is.
  4. Controleer de inhoud van de partij dubbel. Het is niet ongehoord dat gewetenloze bieders de inhoud van doos naar doos veranderen. Kijk op de ochtend van de veiling of de officiële preview op een voorafgaande dag heeft plaatsgevonden.
  5. Schrijf u wel in voor een biederskaart. Je kunt niet zonder een deelnemer deelnemen, dus doe dit zodra je aankomt.
  6. Draag gepaste kleding. Zorg ervoor dat u zich praktisch kleedt, vooral als de veiling buiten of in een schuur wordt gehouden. Kleed je in lagen als er geen temperatuurregeling is, en wees voorbereid om over modderige of oneffen grond te lopen.
  7. Pak een klapstoel in. Houd er een in uw auto voor het geval alle stoelen bezet zijn tegen de tijd dat u aankomt.
  8. Verwacht in de middag wel de beste deals. Omdat bieders in de vroege ochtend geen geld en energie meer hebben, heeft u minder concurrentie voor het winnende bod.
  9. Begin met bieden wanneer uw item op is. Veilingen gaan snel. Als je te lang aarzelt, kan de hamer naar beneden komen voordat je de moed hebt verzameld om te bieden.
  10. Beveilig uw aankopen. Zorg ervoor dat u uw aankopen naar uw voertuig brengt of op een andere manier beveiligt als de veiling onmiddellijke betaling en bezit vereist. Als je je aankopen onbeheerd achterlaat terwijl je de snackbar of het toilet bezoekt, krijg je geen geld terug als iemand een deel van je voorraad stal. Sluit aankopen in uw kofferbak of leg ze onder dekking, zodat u parkeerdieven niet verleidt.

5 tips voor wat je niet moet doen tijdens een live veiling

  1. Wacht niet tot je gewonnen hebt om de afhaal- en bezorgopties te bekijken. Bij sommige veilingen bent u verplicht om onmiddellijk in bezit te nemen. Anderen rekenen opslagkosten als u uw aankopen niet kunt meenemen als u weggaat.
  2. Toon geen opwinding. Blijf kalm tijdens de preview wanneer u items vindt die u wilt aanschaffen. U wilt uw bedoelingen niet aan andere bieders bekendmaken. U kunt uiteindelijk uw concurrentie vergroten als u de aandacht vestigt op specifieke stukken. Als ze je favorieten op het eerste gezicht niet hebben opgemerkt, geef ze dan geen reden om nog een keer te kijken.
  3. Raak niet in een biedoorlog. Als je verstrikt raakt in het verslaan van de andere bieder, zou je kunnen wensen dat je hebt verloren als de veiling eindigt en je bent toegewijd aan een hoge prijs.
  4. Spring niet met het pistool. Schreeuw niet uw maximumbod zodra het bieden begint. De veilingmeester zal de prijs stapsgewijs verhogen totdat er geen biedingen meer zijn.
  5. Bied niet als u niet zeker weet of u wilt kopen. Als uw bod het winnende bod is, bent u toegewijd aan de aankoop. Je kunt niet van gedachten veranderen nadat de hamer is gevallen.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail